Yhdistyksen vuosikokouksessa 29.11.2018 päätetään yhdistyksen jatkosta

Yhdistyksen vuosikokous (yhdistetty kevät- ja syyskokous) järjestetään torstaina 29.11.2018 klo 19. Yhdistyksen hallitus toivoo, että paikalle saapuu paljon innokkaita jäseniä ottamaan vastuuta yhdistyksen toiminnasta.

Yhdistyksen toiminta on saanut paljon kiitosta ja jäsenet ovat olleet pääosin toimintaan tyytyväisiä. Yhdistyksellä on kuitenkin ollut jo muutamia vuosia vaikeuksia löytää riittävästi vapaaehtoisia hallituspaikkoihin sekä aktiivijäseniä hoitamaan tapahtumien jakoulutusten järjestämistä. Nykyinen hallitus ja aktiivit eivät enää ehdi hoitaa yhdistyksen asioita ja yhdistyksen tulevaisuus näyttää huonolta. Tämän vuoksi hallitus ehdottaa, että yhdistys puretaan, mikäli uutta hallitusta ei saada muodostettua eikä uusia aktiiveja ilmaannu toimintaa järjestämään. Purkamisesta päätetään äänestyksen perusteella (2/3 äänten enemmistöllä) yhdistyksen vuosikokouksessa (yhdistetty kevät- ja syyskokous) 29.11.2018. Mikäli jäsenistä löytyy uusia aktiivisia hallitukseen sekä järjestämään toimintaa, vaadittavaa äänienemmistöä ei välttämättä saavuteta ja yhdistyksen toimintaa voidaan jatkaa.

Yhdistys tarjoaa kahvit ja pullat!

Ilmoittauduthan etukäteen osoitteeseen esseropit@gmail.com

Terveisin,
Etelä-Suomen Seropit ry:n hallitus